Інтерв'ю (15)

Винуватець мого епосу завтра (16 серпня 2021-го) розміняє щостий десяток життя. Монета, звісно, нелегка, але надто важлива в усвідомленні себе у світі та світу в собі. Я не берусь судити яким він був, є, чи буде, Василь Васильович і сам, певно,  цього не знає.

Заклади культури – найбільш уразливі в часи реформ. Скажімо, бібліотечна мережа області зазнала відчутного удару в 2005 – 2006 роках, коли чиновники всіх рівнів узялися «оптимізувати» цю сферу. Результати були різними: в Хусті й районі це завдало значних втрат, на Виноградівщині тоді вдалося зберегти існуючі книгозбірні. Але зараз бібліотекарі готуються до найгіршого – масового звільнення, скорочення мережі, переформатування системи. Під приціл потрапляють і будівлі. Наприклад, Виноградівська райбібліотека для дітей знаходиться в дуже привабливому з комерційної точки зору місці. Словом, попереду чимало загроз, але, можливо, й перспектив. Про долю культури взагалі й бібліотек зокрема розмовляємо з письменницею й працівником Виноградівської ЦБС Світланою Кедик.

Про настрої закарпатців у різні часи розповідає Наталія Ребрик.

Історія Закарпаття складається з історії поколінь. Одні увійшли до неї яскраво й потужно. На інших, здавалося,  вона «відпочиває». Поза всяким сумнівом, найбільш пам’ятним є роль двох закарпатських генерацій – покоління початку ХІХ століття – М. Лучкай, В. Довгович, І. Орлай, П. Лодій та інші, хто вийшов з-під крила єпископа Андрея Бачинського. Блискучі вчені й літератори займали першорядне місце в рейтингах європейських і російських універистетів. І яскраве покоління 20-30 років минулого століття.

Їх фортифікаційні споруди, розкопані археологами, можна побачити неподалік  Чорної гори в напрямку на Хуст. На місці їх стоянки ростуть звичні для кельтів  листяні дерева – бук, дуб, граб…

«Роботи відображають унікальний авторський стиль і мають власну неповторну ауру, яка змушує зупинитися, вгледітися, задуматися, зосередитися, проаналізувати…» – саме такий контекст ви знайдете читаючи замітку від Національного музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, і мова йде про «талановиту мисткиню з Закарпаття» (цитата) – Валентину Костьо.

Фантастична працездатність Володимира Шовкошитного вражає.

Сьогодні наш співрозмовник – Оксана Тиховська, найобізнаніша провідниця у світ таємничого карпатського потойбіччя,  світ підсвідомості етносу, світ босоркань, дводушників, наречених-мерців, упирів.

– Ви щасливий?

– Так, абсолютно.

Четвер, 04 липня 2019 06:51

Виставка в музеї

Додала

У Виноградівському районному історичному музеї завершилась виставка творчого доробку Маріанни Гаврило з с. Онок. Багатогранну і змістовну експозицію авторських ляльок доповнювали писанки розписані воском. Розмаїте вбрання розкішних панночок і стриманий декор в тематичних роботах та орнаменти писанок – все це говорить про талант і працелюбність Маріанни Василівни.

Субота, 23 грудня 2017 11:57

Теково. Село на берегах Тиси

Додала

Схоже, 22 день грудня 2017-го став маленькою, проте істотною частиною історії, як для жителів села Теково, так і для Виноградівського району загалом. Адже друком вийшла книга Івана Біланчука «Теково. Село на берегах Тиси».

Сторінка 1 із 2