Особистості (158)

Коли на вулиці Борканюка, 11/1 у Виноградові Мартуся Товт придбала двоповерхове приміщення, одразу визначилася: перший поверх відведе під магазин народних промислів «Чарівна голка - Varázstü». Тут розміщатиме витвори майстрів ручної роботи – керамічні вироби – кухлі, глечики, тарелі, напільні вази; різними техніками вишивані речі – серветки, скатертини, рушники, килимки, картини, домашні обереги з біблійними висловлюваннями…

За роботою не відчув як пролетів міленіум. Людство переступило рубікон другого тисячоліття, століття і початок нового віку. Вечоріло. З Білок Петро Іванович повертався у Виноградово. Дорога була неблизькою, часу для роздумів вистачало. Аби їхалося веселіше у машині включив магнітофон. За кермом легкового автомобіля не  перший рік та  до дорожніх знаків завжди дуже уважний. Траса, як відкрита книга. Живе безперервним рухом транспортних засобів. Не дає можливості водіям розслабитися, від кожного вимагає постійної уважності.

Вона довго зберігала цього листа, адресованого їй (Чепинець Олені Іванівні, дівоче прізвище Сливка) у Виноградово, вулиця Ардовецька, 106 польським офіцером Збишеком Ліщінським.

Неділя, 20 червня 2021 09:29

Любила і чекала все життя…

Додала

Це було 9 років тому. Із своїми вихованцями – маліжанами збиралися в поїздку на Міжгірщину, де мали приймати участь у Міжнародному фестивалі обдарованої юні України та сусідніх і дальніх зарубіжних країн «Рекітське сузір’я». З підліткового кабінету мала взяти довідку про стан здоров’я кожного з учасників поїздки. Доки завідуюча кабінетом Ганна Іванівна Качало робила виборку по школах, я уважно стежила за її роботою.

Середа, 09 червня 2021 19:48

Своїм батьком пишалися сини

Додала

Живемо в одному мікрорайоні, що носить назву князя Федора Корятовича. Та життя нас зводить не часто. Однак, коли випадає така нагода, ніколи не оминаю подружжя Кедюличів. Не давно Богдан Іванович відмітив своє 85-ліття. З дружиною Іриною Михайлівною у родинному колі відсвяткували діамантове весілля. Шістдесят спільно прожитих у парі років. Але і досі між ними пломеніє щира повага, турбота і прив’язаність один до одного…Цікаве і змістовне життя за плечима Богдана Івановича…

В останню суботу весняного місяця,29 травня,  на вказану у афішах годину, у Виноградові, на міську вулицю Олени Гандери, 7, де зараз розташована виставкова зала «ІМПАСТО», групами і поодинці стікались люди. Прямували вони на персональну виставку художніх творів Федора Сільваші.

Село Дротинці на Виноградівщині відправило захищати Україну 7 своїх синів.  Один із них – Іван Гоздик, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, нагороджений медаллю «Оборона Луганського аеропорту», медаллю «Захисник Вітчизни» та іншими нагородами.

Інтерв’ю з письменницею, педагогом,  науковцем і однокурсницею.

25 квітня  святкує свій день народження відома українська поетеса Лідія Петрівна Ходанич (літературне імя – Лідія Повх).

На Верховині коломийки –  це не лише голос віків, це – духовний скарб наших попередників прийдешнім майбутнім поколінням.

Кожна держава має постаті, які у тій чи іншій мірі, творять історію – своєрідне особистісне бачення себе у світі та світу в собі.

Митці, науковці, підприємці... діячі різних галузей суспільної діяльності несуть для загалу приклад для наслідування та  захоплення.

Сторінка 1 із 12