Події (207)

«…У світі є дві речі, які безмежні:

Всесвіт і людська тупість.

В першому – я до кінці не впевнений,

в другому варіанті я цілком переконаний…» 

Альбе́рт Эйнште́йн, физик-теоретик.

У 2015-му вперше був започаткований районний конкурс дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси». Ініціатори його і засновники – бібліотечні працівники Виноградівщини поставили перед собою єдину конкретну мету: виявити та підтримати обдарованих дітей шкільного віку, які мають нахил до рідної мови і слова та хист до малювання, що проявився у шкільних стінах. Вперше оголосили конкурс і вирішили проводити два тури: перший – у школах (лютий-березень), другий – відібрані конкурсні роботи дати на оцінку журі у Виноградівську дитячу бібліотеку. Кращі твори, оцінені у номінаціях та місцях, вікових категоріях, упорядкували і видали, як окремий альманах.

Я не хочу говорити про долю, бо долю собі він створив сам. І на цьому крапка.

Хист чи бажання?

Муза чи наполеглива праця над собою?

Автентика чи першоджерело особистісних рис?

Любов бере початок із прекрасного…Наповнює людину і робить її прекрасною, людина наповнює світ собою і теж робить його прекрасним. Наповнений красою світ, вабить інших і цим магічним колом вінчає людське життя.

«Старе-нове місто,   так сформулювала вечірні емоції подруга Валентина Костьо, день, вигрітий сонцем (п’ятниця 13), перейшов у вечір, ніби зі сходинки скочив на соломинку і поплив по течії річкою, у море, у океан… Мелодії. Фортепіано. Чотири руки…»

Розглядаючи роботи Олександра Певсе привезені для виставки, мене охопило відчуття спокою, яке наступає після певного часу всіляких, певно дріб’язкових, сум’ять і колотнеч. Коли ти вже здатний бачити чимось внутрішнім всі процеси життя. Живопис і графіка. Питаю: чому? Воно таке різне оте відображення: в кольорі і в ліногравюрі чи монотипії. М’яка, серпанково осяяна фарба на полотні розлита і сформована мастихіном і, майже безконтурно, показує зображення пейзажу чи архітектурної споруди.  Полотно завершене? Здається, ні. Ось порух вітру чи негода його миттю поміняє, воно знову буде мати іншу форму. Це постійне відтворення не відіграє ніякої ролі саме по собі. Воно акліматизоване у стерео грі.

Майже півтора року Михайло Чухран чекав на цю зустріч із своїми шанувальниками гумору та фіглів. І вибрав вдалий день – Міжнародний день друзів. Захотів з усіма  щиро поділитися своїми останніми напрацюваннями. І ось така нагода трапилася. Після тривалої перерви, пов’язаної з коронавірусом свій творчий звіт наш земляк приурочив крилатим, багато обіцяючим  словам «Все буде добре».

Федір Сільваші найпевніше той художник про яких кажуть: народився з пензлем.

Понеділок, 26 квітня 2021 18:48

Хвилина слави

Додала

«…Хай би це була Сороча премія і головна вимога до твору ставилася така: віра в Бога, любов до світу природи, до дерев і тварин; щоб письменник  словом малював, як художник барвою».

П'ятниця, 12 червня 2020 05:48

Шість версій графіки

Додала

Роботи шістьох виноградівських  художників склали виставку графіки, презентація якої відбулася днями у галереї угорського консульства в м. Берегово.

Сторінка 1 із 15