Завуальована Хустянка під Наталку Полтавку у Виноградові
Коли декорації оживають, а образи втілюють минуле на сучасний лад;
коли обриси обличчь класичної української літератури визрівають у чуттях глядача та викликають то усмішку, то сум, то іронію, то правду, то іронію життєвої правди;
коли соціально-побутовий мотив 200-літньої давності спонукає заглянути в майбутнє, що сьогодні є загальнодоступним теперішнім;
коли живий звук оркестру «торкає цимбали» найтоншими струнами, а ударні бентежать гучним звучанням, бо там за ширмою відкадровані сценічні кроки акторів – театр.
Театр з хустським присмаком у повноті дій і актів серед буденного клопоту приїхав до Виноградова. Місцевий рівень не місцевого жанру вкотре підкорює міста й містечка області. Аншлаг театральної трупи у їх безпосередньому існуванні – відродилася з мистецького попелу.
Режисер-постановник Сергій Архипчук. Оригінальний склад оркестру. Рівень обласного. Сценічні епітети та символи. Використання місцевої говірки… Це все – музичне дійство «Наталка Полтавка» за мотивами однойменної п’єси Івана Котляревського на музику Миколи Лисенка, що днями мало місце бути в будинку культури Виноградова.
Знаєте, асоціація справжності ізысканно подавати суть человеческого єства у прототипі однієї дії мимоволі розставляє акценти сущої буденності. Адже життя – театр. От і не дивно, що епізодичність його, незалежно від часу, живе на сцені знову і знову приміряючи теперішній лад…
Світлана КЕДИК
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.