Літературні портрети митців Закарпаття
Синій колір обкладинки цього видання – це один із кольорів великої та яскравої палітри, яку створив автор Володимир Мишанич, зібравши свої статті, публікації, інтерв’ю в одну збірку «Митці Закарпаття. Літературні портрети». Більше вісімдесят постатей минулого та сучасності створюють живописну картину мистецького життя Закарпаття. Завдяки автору та його допитливому журналістському погляду, читач може глибше познайомитися з митцями, а то й відкрити для себе незнайомих чи маловідомих художників. І певно ця книжка з секретом, бо заглядати до неї можна повсякчас, коли є тяга почитати щось відволікаюче, з широким діапазоном мистецького пізнання, друковане слово. Це я з власного досвіду можу сказати.
Нічого новаторського, нічого абстрагуючого – майже енциклопедичний виклад, не маючий жодної кольорової ілюстрації створює яскраву палітру емоцій, якими жив чи живе кожен митець. Тут немає вершин, бо автор з однаковою увагою намагався найбільш виразно спроектувати свою розповідь та літературним словом створити портрети творчих людей свого краю.
Книжка вийшла друком в 2014 році у видавництві КП «Ужгородська міська друкарня», м. Ужгород та складається з трьох розділів: «Постаті», «Ювіляри», «Сучасники», а також перелік статей Володимира Мишанича, написаних ним з 2001 по 2014 роки які публікувалися в різних виданнях. І це чималий сторінковий «епос». Передмову до видання написав письменник Василь Густі, який закінчив її словами:
«Справжнє мистецтво і справжня робота не творяться поспіхом. Книжка Володимира Мишанича також творилась упродовж багатьох літ. Він вибрав краще з написаного ним і запропонував нам свою, словесну, панорамну картину яскравого, самобутнього, глибинного мудрістю культурно-мистецького життя Закарпаття. Подякуймо йому за це, непоспіхом прочитавши її сторінки».
Про автора:
Володимир Васильович Мишанич народився 16 жовтня 1960 року у селі Нижній Студений Міжгірського району Закарпатської області. Згодом сім’я переїхала в смт Середнє на Ужгородщині. У 1980 році закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, де навчався на відділі «художня кераміка». У 1990 році закінчив філологічний факультет Ужгородського державного університету.
Викладав малювання та креслення в Ужгородських середніх школах №3 та №19.
Працював кореспондентом у газетах «Новини Закарпаття», «РІО», «Срібна земля», «Карпатська Україна», «Ужгород», де висвітлював культурно-мистецьке життя краю.
В 1997 році, як власкор «РІО», місяць стажувався у США, у штаті Північна Кароліна, за програмою USIA-IREX «Громадські зв’язки» в редакції регіональної газети.
Член Національної спілки журналістів України з 1999 року.
Друкується в республіканських газетах і журналах..
Активно дописує в інтернет-видання Закарпаття online, газету «Ужгород», щоквартальний вісник «Культурологічні джерела» та «Календар краєзнавчих пам’ятних дат».
З 2008 року провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури.
Валентина Костьо
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.