«Не можу ходити – навчусь літати»
Психологічна корекція, заснована на мистецтві та творчості. Так, мова йде про арттерапію. Вірніше про дівчину Іванку, яка «виходить з того, що є, а як інакше жити?…»
На «до» і «після» її життя поділила ДТП, як наслідок дівчина потребує тривалої та дороговартісної реабілітації.
«Ніхто не може дати гарантій, що я встану і піду. Та в мене є багато можливостей для розвитку і росту»
Згідно психологічного трактування Іванка пережила певні стадії важких життєвих змін. Що це: випадок долі чи воля Великого?
«Не гнівай Бога, а радій, що жива» – так їй казала бабуся з лікарняної палати.
«Коли я потрапила в реанімацію, то думала – відлежусь місяць і знову піду працювати»
Згодом лікар озвучив: «Якщо спинний мозок цілий, то шанс на одужання є»
«Це не може бути правдою. Чому я? Це несправедливо! Я нічого не зможу. Кому я така потрібна? Чого варте моє життя?»
Подумки говорила з собою.
Якоїсь миті дівчина усвідомила ціну втраченому й пообіцяла собі і Богу:
«Я буду цінувати все, що буду мати лише дай мені можливість виправитися».
Хто його знає, що за монета у Всевишнього, може Він грається в людські долі, чи обирає їх згідно певних правил, покарань або винагород. Так чи інакше, життя кожного з нас то є особистий шлях, мета якого не дійти до кінця, а проходити його сповнюючи своє єство вдячністю за можливість жити, радіти життю, дарувати радість оточуючим, любити… Адже всьому початком є любов…
Саме з такою однойменною назвою у Виноградові відбулася благодійна виставка на підтримку Іванки Череснье. Власне, митці Виноградівщини зорганізувались у спільному посилі: допомогти Іванці зрозуміти, що життя – це дар, і він стає найціннішим, коли приймаєш всі його прояви, головне аби поруч були люди, які порадіють в радості й підтримають в горі. Позаяк, Іванка лікує не тільки знівечене тіло, а й виснажену душу арттерапією – дівчина малює. То, певно, жест місцевих художників – маленький, але значущий крок до одужання тендітної дівчини, яка долаючи біль і знемогу бере пензлика до рук та каже:
«Не можу ходити – навчусь літати…».
8 митців представили свої роботи: Альона Стасюк, Владислав Беланінець, Гелена Матій, Діана Добош-Брода, Іван Токач, Олександр Шандор, Олександр Маринич, Іван Гецко. Згідно правил благодійної акції, відвідувачі мали можливість придбати квиток на огляд робіт. В процесі відбувся розіграш й картина одного з художників, видався шанс Владиславу Беланінцю, стала дарунком для відвідувача під номером 46. Зібрану суму в кількості понад 30 000 грн. волонтери передали дівчині. Збір не припиняється, всі бажаючі мають можливість оглянути виставку, що експонується у виставковій залі «Імпасто» придбати картину, чи зробити благодійний внесок.
Реквізити:
- 5168757418202299 Череснье Світлана Федорівна (Приват банк)
- 4441114427299506 Череснье Іванна Василівна (Mono bank)
- +380964223911- Іванна
Довідково:
Іванка Череснье народилася і проживає в с. Підвиноградів (Закарпаття).
2020-го сталася трагедія, яка назавжди змінила її життя – ДТП з важкими наслідками.
Лікарі поставили діагноз: травма шийного відділу хребта. Зчеплений переломовивих на рівні С5. Забій спинного мозку важкого ступеня з верхнім парапарезом та нижньою параплегією.
Це передбачає відсутність чутливості і руху в кистях рук та від грудей і нижче.
Дівчина Пережила тяжкі медичні маніпуляції з повернення хребців на місце, операцію, що пройшла успішно, проте відмовила права рука.
Реабілітацію в центрі «Модричі».
«А ще була реабілітація у Львові, де ще більше дізналася про себе і свій організм. Адже після травми необхідно було слухати і чути себе і своє тіло. За цей період я навчилася сама їсти лівою рукою, малювати, користуватися ноутбуком і навіть писати. Права рука почала відновлюватися, проте не є такою, як ліва. Через це не можу пересісти на візок активного типу».
Мистецтво направду лікує – нас від байдужості, а Іванку – від самотності.
Світлана КЕДИК
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.