ЗІРОЧКА. Сірнички

ЗірочкаЗІРОЧКА. Сірнички

ЗІРОЧКА. Сірнички

КУЛЬКА ЩАСТЯ. Сірнички

До-ре-мі-фа-соль-ля-сі-до…

До-мі-ля-фа-фа-ре-ре, соль-ля…

Оце так Зірочка любила грати на фортепіано. Її пальчики, наче,  самі вистрибували на клавіші, а оченята  не завжди могли вгледіти де саме заховалася потрібна нота. Зірочка казала:

– Знаєш, мамо, у нас якесь неправильне фортепіано.

– А що в ньому неправильного? –  питала  мама.

– Ноти застрибають одна на одну саме тоді, коли я намагаюсь грати. Якби ж вони стрибали туди, куди треба, а то –  як заманеться.

– Ну, Зіронько, усміхаючись казала мама, – вони ж вільні. Ти теж любиш займатися чим хочеш та  як хочеш.

– Так. Але я, хоч інколи, слухаюся.

– А ти їм усміхнись. А то, дивися, які вони сумні.

– Хто?

– Ноти.

Тоді маленька голосно сміялася.

– Вони живуть всередині?

– Так, під цією чорною кришкою. Коли твої пальчики торкаються клавіш, то вони тихенько вилазять й починають танцювати у твоїх долонях.

– Що, прямісінько, як кулька Щастя?

– Точнісінько так. Тільки вони  навипередки зі струнами біжать, так швидко, що з під їх ніжок виблискують іскорки…

Сірнички,  зазвичай, сиділи в коробочці й слухали  розмову мами та доці. Їм завжди хотілось  посмикати ті труни. Втративши терпіння  виходили  зі своєї коробочки, попід кришкою через клавіші, аж поки  найтовстіша струна  не починала бриніти.

– Та  тихо, – промовляла  найтонша, – а то нас почують.

– Ну,  ви двоє, вгамуєтесь чи ні? –  гомоніли інші струни.

«І які ж вони балакучі, – думали Сірнички, –  але такі дзвінкі й такі співучі, аж танцювати хочеться».

  Саме тоді маленькі пальчики Зірочки, чуючи  гамір,  радо займалися перебирати неслухняні ноти. Часом, ноти ставали в ряд й співали. Кожна пісенька ставала все красивішою й радіснішою. Настільки, що Сірнички один за одним з вдячністю виплигували зі струн у таночку та всідалися поруч Зірочки, примовляючи-приговорюючи:

«Молодець-молодець, молодець-молодець…»

Зірочка тоді аж світилася від Щастя й казала: «Це все мама,  моя матуся! Це вона мені вас подарувала, мої любі Сірнички».

З сумом згадували друзі. Що вже й казати про Сірнички. Адже колись дівчинка вірила, що кожен відкладений з крайчику Сірничок – це добре зіграна мелодія. Чим більше їх лежало  збоку величних клавіш, тим красивіше Зірочка грала. 

Народилася 24 січня 1981 року поблизу міста Виноградів) – українська письменниця, авторка поезій з вишуканим присмаком еротизму, філософських есе та прозових творів, казок для дітей. Дипломантка конкурсу Коронація слова 2011 в номінації «Романи» за збірку казок “Зірочка”. Лауреатка “Сорочої премії” ім. Петра Сороки (2021) в номінації “Денникова проза” за книгу “Етимологія щастя” Засновниця та редакторка культурно-мистецького інет-видання “Виноградівські Вогні”. Авторка книжок: «Світ Добра» (Карпатська вежа», 2012); «Етимологія щастя» («Український пріоритет», 2020); Співавторка: «Трикутник» («Лілія», 2017)

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва