Серія портретів Енді Воргола

Історія шедевруСерія портретів Енді Воргола

Серія портретів Енді Воргола

Багато людей, які не значним чином цікавляться мистецтвом, вважають, що батько поп-арту Енді Воргол сам ніколи нічого не малював. Більшість його робіт – це аплікації із журнальних вирізок, виконаних за допомогою шовкографії і ручного розпису. Та насправді  у Воргола є картини олією. Це серія портретів «Пані та Панове» –  25 полотен, які  Воргол створив в 1970-их роках. Вони мало відомі широкій публіці, тому що знаходилися у приватній колекції і ніколи не виставлялися.

На всіх картинах – темношкірі та латиноамериканські трансгендери та трансвестити, включаючи Маршу П. Джонсон, активіста захисту прав геїв та учасників спротиву в Стонуолі 1969 року.

Історія створення цієї серії почалася в 1974 році. Італійський арт-дилер Лучано Ансельміно замовив портрет транс-актора Кенді Дарлінга після його смерті, який знявся декілька років тому у фільмі Воргола «Плоть» («Flesh»). Воргол зі своїм другом Бобом Колласело привернули увагу покровителів нью-йоркського Gilded Grape – місця, яке часто відвідували міські афроамериканці та латиноамериканці. Дехто з них стали моделями для художника.  Кому належить ця колекція невідомо. Але в 2020 році портрети вперше були представлені на виставці Tate Modern в Нью-Йорку, а в 2021 році в Лондоні.

Підготувала Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

c

Lorem ipsum dolor sit amet, unum adhuc graece mea ad. Pri odio quas insolens ne, et mea quem deserunt. Vix ex deserunt torqu atos sea vide quo te summo nusqu.

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва