Серія портретів Енді Воргола

Історія шедевруСерія портретів Енді Воргола

Серія портретів Енді Воргола

Багато людей, які не значним чином цікавляться мистецтвом, вважають, що батько поп-арту Енді Воргол сам ніколи нічого не малював. Більшість його робіт – це аплікації із журнальних вирізок, виконаних за допомогою шовкографії і ручного розпису. Та насправді  у Воргола є картини олією. Це серія портретів «Пані та Панове» –  25 полотен, які  Воргол створив в 1970-их роках. Вони мало відомі широкій публіці, тому що знаходилися у приватній колекції і ніколи не виставлялися.

На всіх картинах – темношкірі та латиноамериканські трансгендери та трансвестити, включаючи Маршу П. Джонсон, активіста захисту прав геїв та учасників спротиву в Стонуолі 1969 року.

Історія створення цієї серії почалася в 1974 році. Італійський арт-дилер Лучано Ансельміно замовив портрет транс-актора Кенді Дарлінга після його смерті, який знявся декілька років тому у фільмі Воргола «Плоть» («Flesh»). Воргол зі своїм другом Бобом Колласело привернули увагу покровителів нью-йоркського Gilded Grape – місця, яке часто відвідували міські афроамериканці та латиноамериканці. Дехто з них стали моделями для художника.  Кому належить ця колекція невідомо. Але в 2020 році портрети вперше були представлені на виставці Tate Modern в Нью-Йорку, а в 2021 році в Лондоні.

Підготувала Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва