Серця австрійців підкорили. Як музикантів їх належно оцінили
Ці 5 днів, проведених у австрійському містечку Вольфсберг, спільні репетиції і багатолюдні концерти, відкрили серця простих людей, які щиро люблять класичну світову музику, її варіантні озвучення, свої інтерпретації гармонізацію та злиття звуків, які синхронно творять канву композиторського задуму і втілення в озвучену оркестром мелодію.
Слухачі знаходили в ній необмежені уявою відчуття, гармонію звуків, які, торкаючись чутливих струн людської душі, викликали щире захоплення, подив і радість, трепет і сум, переживання і відчуття торжество життя, бажання обійняти весь Всесвіт. Він залишився недосяжним людині, при всіх її стараннях і можливостях досі нею до кінця не пізнаний і не вивчений. Так і залишається він нерозгаданою загадкою сучасного людства. І як колись італійський монах Гвідо д’Ареццо (Гвідо Аретинський) запропонував записувати музику через ноти, так і ми, через класичну світову музичну культуру прагнемо відчувати подих вселенної, її доторки до кожної планети сонячної системи.
Високий професійний виконавський рівень оркестрантів з провінційного містечка виноградів проклав надійний місточок дружніх зв’язків між двома нашими містами, країнами і творчими колективами, які так щиро започаткували наступні творчі зустрічі і бажання обмінюватися концертними виступами. Щиру подяку Виноградівці висловлюють меру міста Ханнесу Примусу, пану Томасу Шміду, шановній пані Міхаелі Ліенштер, колишньому меру Хансу-Петеру Шлагальцу за проявлену ними щиру увагу, турботу, надійну допомогу і підтримку, людську гостинність, яку вони так привітно і людяно проявили до виноградівців на протязі 5 днів. Цей літній проект став територією творчості. Її не розділили кордони, а зєднала вічна віденська класична школа Вольфганга Амадея Моцарта, Франца Йозефа Гайдна, Франца Петера Шуберта… Вічна музика Людвіга ван Бетховена, династії королів вальсу Штраусів, в творах яких передано торжество життя. Його не перервати ніяким війнам, Бо Бог береже Україну і її народ!
Окрему подяку хочеться висловити нашій землячці Наталії Миколаївні Шреттер-Фотул, яка зараз проживає в Австрії та її однодумцю ‒ чоловіку, які використали всі можливості, зв’язки сфери громадського впливу, щоб так щиро і гостинно прихистити гостей з України, дати їм можливість розкрити свій високий професійний виконавський рівень і познайомити місцевих мешканців з культурою і необмеженими можливостями творчого зростання навіть у провінційних містечках, коли люди постійно горять творчим завзяттям і бажанням настійно працювати і зростати. Це була і чудова нагода святково й урочисто відзначити своє славне 50-ти річчя авторці цього літнього проекту, волонтерці і громадській діячці Наталії Миколаївні, яка свою викладацьку кар’єру колись теж розпочинала у Виноградівській дитячій музичній школі імені Бели Бартока. І цей запал і любов до музики та хорового співу з честю несе через усе своє життя!
Пережиті виноградівцями ці неповторні дні і миті небувалої радості, щастя, музичної окриленості і злету хай надихають їх і надалі жити, діяти, творити, насолоджуватись улюбленою справою їхнього життя і прийдешніх у часі днів! Від щирої душі, ми земляки вітаємо усіх наших оркестрантів і його керівника, заслуженого працівника культури україни, який 34 роки керує камерним оркестром і дирегує ним, Віктора Івановича Марушку. Ви були неперевершеними. І ми дуже вражені вашим виступом, успіхом, співою юної Інесси Соо та нашої Наталочки Фотул, які підняли присутніх піснею «Боже, Україну збережи»…
Головне, ви щасливо уже добралися додому. Поставленої мети – досягли. Серця австрійців розтопили і підкорили. На землі, яка просякнута вальсами Штраусів, вас належно оцінили. І хай Боже провидіння веде вас до нових вершин, які досяжні настирною і наполегливою старанністю і неослабною щоденною працею.
Марія Конкіна
очільниця Виноградівського відділення ГО МАЛІЖ
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.