Оттіло Ковач: На межі сну та реальності

ПодіїОттіло Ковач: На межі сну та реальності

Оттіло Ковач: На межі сну та реальності

У сенсах сил світів по інший бік сприйняття або як передавати набуте через призму себе. Це не той сигнал з космосу, що можна засікти, і не флюїди, що течуть у часі, і не демони невидимого світу, що так, чи інакше впливають на життя та долю людей… Це мистецтво на межі сну та реальності. Не спати для того, аби бачити сни, засинати в реалії часу протягом якого твориш або там, де у підсвідомості виринає сюр. Зрозумілою мовою – нереально, фантастично з відтінком абсурду, просто розрив шаблону, феєричний капець…

Мене не покидає присмак відтінків, так, наче лизнула полотно і кольорова гамма олійної фарби затекла всередину мого єства. Потрапила у кровообіг, наповнила собою, і зараз замість формених елементів та рідкої міжклітинної речовини моїми жилами ширяться сенси світобачення однієї людини. Вони несуть часточки енергій не змушуючи, а спонукаючи бачити суть власного нутра; і чи це буде фізіологічна складова організму, чи психологічний посил залежить від біохімії власного розуму. Бо відчуття – це ніщо інше як  психофізичний пізнавальний процес, що полягає у відображенні окремих властивостей, предметів та явищ оточуючого світу при безпосередній дії подразника на органи чуття: зір, слух, смак, нюх, дотик. 

Ну скажіть мені, яким саме органом чуття керується художник-сюрреаліст? 

Підтексти життя, які зображує Оттіло Ковач у своїх роботах змушують мислити та бачити образи, навіть там де прямолінійність очевидна. І мабуть, єдиний сенс його робіт у тому, що вони є. Їхня наявність заповнює простір свідомості, наче електрика, пронизує струмом й минає залишаючи по собі надмір емоцій, думок і первинного відчуття себе у світі та світу у собі.

Отже, у Виноградові у виставковій залі Імпасто сьогодні, 27 серпня 2023-го відкрито виставку робіт місцевого художника Оттіло Ковача. Пересічний виноградівець, без художньої освіти, проте з талантом художника демонструє філософію життя. Трішки перефразовуючи авторську тезу: 

“Якщо ти зараз це читаєш, значить конкурс сперматозоїдів вже виграний тобою. Сподіваюсь, тобі також буде добре бігати по равликах, адже тоді ти зможеш бути перлиною майстрів, або майстром задоволень. І якщо ти зробиш правильний вибір, ти піднімешся по хитких життєвих східцях…”

Ілюзорна драбина занадтої реальності дає шанс піднятися над приземленим сприйняттям людських потреб, де мозок має конкретну задачу – вижити як індивід та визначає особливу властивість – людину, як особистість, відмінну від інших людей. 

Неодмінно перетворіть свою буденність у “феєричний капець” насолоджуючись “експозицією з очима” від Оттіло Ковача

Світлана КЕДИК

Народилася 24 січня 1981 року поблизу міста Виноградів) – українська письменниця, авторка поезій з вишуканим присмаком еротизму, філософських есе та прозових творів, казок для дітей. Дипломантка конкурсу Коронація слова 2011 в номінації «Романи» за збірку казок “Зірочка”. Лауреатка “Сорочої премії” ім. Петра Сороки (2021) в номінації “Денникова проза” за книгу “Етимологія щастя” Засновниця та редакторка культурно-мистецького інет-видання “Виноградівські Вогні”. Авторка книжок: «Світ Добра» (Карпатська вежа», 2012); «Етимологія щастя» («Український пріоритет», 2020); Співавторка: «Трикутник» («Лілія», 2017)

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва