На Міжнародному фестивалі ужгородські артисти прозвітували новою виставою

ПодіїНа Міжнародному фестивалі ужгородські артисти прозвітували новою виставою

На Міжнародному фестивалі ужгородські артисти прозвітували новою виставою

У суботу, 16 вересня, в обласному центрі, в рамках міжнародного фестивалю “Монологи над Ужем”, колективом Закарпатського музично-драматичного театру була поставлена, вдало вибрана режисером, Заслуженим артистом України Олександром КУЦИКОМ, моновистава “ЧІРІКЛІ”. Це справді історія про драматичну долю жінки – циганки-матері, яку у своєму літературно-художньому виданні “ЩОДЕННИК МОЛОДОГО РОМА-МАНДРІВНИКА” так правдиво і виразно описав молодий юрист, ромський самородок-літератор з Великих Ком’ят, що на Виноградівщині, автор 5 художніх книг про життя ромів у єдиному громадському суспільстві з іншими національними меншинами, які проживають в Україні, Микола Бурмек-Дюрі. Всі його літературні твори: «Вікно у минулі роки», «Щоденник молодого рома-мандрівника», «Мама казали правду», «Гонір дикої троянди» та «Циган і три срібні монети» у різні роки, за сприяння Міжнародного фонду “ВІДРОДЖЕННЯ”, були видані видавцем Іваном Ребриком у його ужгородському видавництві “ГРАЖДА”. До речі, ці видавці-поліграфісти днями відзначили своє славне 30-ти річчя. Ще одна приємна новина: до антології «Шлях (до) ромів» увійшов новий художній твір Миколи Бурмек-Дюрі «Повчальні розповіді моєї бабки». Вийшла вона з друку у Києві, у видавництві нон-фікшену. 

Микола Бурмек-Дюрі.

Ця хвилююча і драматична історія матері-ромки ЧІРІКЛІ, піднята молодим автором-ромом припала до душі і письменнику Олександру ГАВРОШУ. На цей сюжет він написав правдивий, глибоко змістовний етнографічний сценарій моновистави “ЧІРІКЛІ”. Заслужена артистка України Наталія ЗАСУХІНА блискуче зіграла роль жінки-циганки. ЇЇ переконлива доля відкрила глядачам багатий внутрішній духовний світ цієї героїні, якій не байдужі її життя ні в своїй громаді, ні у соціальному суспільстві, де вона теж постійно присутня. Саме ця роль, допомогла талановитій акторці проявити глибину її таланту і піднятись на ще одну щабельку свого професійного росту. 

Заслужена артистка України Наталія ЗАСУХІНА в ролі жінки-циганки

Велика вдячність і відомому українськом режисеру Анатолію КАНЦЕДАЙЛО. Він першим оцінив важливість і актуальність піднятої в сценарії теми: показу життя ромів у нашому суспільстві, зробив свій вдалий вибір на її постановку на театральній сцені Закарпатського музично-драматичного театру. Та із-за важливих причин лише ужгородці мали тоді змогу її побачити. Далі показ цієї вистави на інших сценах – затримався. І лише через 2 роки, він знову повернувся до глядачів. На цей раз його знову вперше побачили і належно оцінили вимогливі глядачі Ужгорода. З початку і до кінця постановки доля ЧІРІКЛІ тримала у напрузі всіх присутніх в фойє і змусила похвилюватись та попереживати і відчути силу незламності духу і витривалості характеру героїні, яку так блискуче зіграла акторка Наталія ЗАСУХІНА. Побажаємо акторам успішного театрального сезону і вдалих виступів перед глядачами на підмостках сцени сусідніх областей та всієї України.

Марія Конкіна,

очільниця Виноградівського відділення ГО МАЛІЖ

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети... Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва