Свято сім’ї – задоволення для душі

ПодіїСвято сім’ї – задоволення для душі

Свято сім’ї – задоволення для душі

Це була незвичайна субота, повна приємних несподіванок і приємних неочікуваних  подій. Вперше Виноградівський соціально-каритативний центр опинився в центрі  всепоглинаючої уваги такої кількості людей різного віку. В цю сонячну днину сотні сімей вирішили зійтися сюди. Разом взяти участь і відсвяткувати вперше започатковане отцем Маріо (в миру Ференцом Вайнраухом) Свято сім’ї. Почалося воно із Подячної молитви всіх зараз присутніх людей. Потім ведучий Золтан Вайда приступив до своєї звичної роботи. Він запросив на площадку юних аматорів пісні і танцю. 

Улюбленою українською народною піснею “Гей, соколи” під власний акомпанемент на гітарі її співає логопед-дефектолог реабілітаційного центру для дітей з фізичними вадами Вероніка Сасин, виступ якої вдало доповнюють її двоє вихованців  Василь та Юрко Сасини. Юна танцівниця Данута Шаркаді захопила всіх своїм ритмічним танцем “Іуа данс” (Як я танцюю і рухаюсь, лише подивись!). Невдовзі виходять і завмирають 11 юних танцівниць. Під щемну ліричну мелодію 12-ти річні дівчата виконують захоплюючу  хореографічну  композицію  “Там, де Тиса круто в’ється”  (постановка  керівниці танцювальної студії “A DANCE”  Андріани Фізер. Цікаві  сольні танці “Тобі” та “Павутинки думок” виконує  Анастасія Шаповал), парний “З тобою” (танцюють Крістіна Ніца та Євгенія Попович), “За закритими дверима” (Анюта  Дорогі ). Всі учасниці цього неймовірно професійного хореографічно-танцювального колективу завершують свій виступ танцем “Мрійники”. Варто нагадати, наскільки гарно продумані костюми до кожного з танців і це естетично посилює враження від виконуваних дівчатами показових  номерів своїх виступів. Зараз представники реабілітаційного центру при Будинку Святої Терези, яким останні  2 з половиною роки керує Андріана Гушовська і щодня з дітьми тут посилено працюють й проводять корекційні заняття, по логопедії, дефектології, лікувально-фізкультурних  комплексах, масажу, тренувальні  рухливі ігри і заняття, разом з матусями виконують популярну в народі пісню Володимира Івасюка  “Червона рута”. Ще не стихли бурхливі оплески присутніх на цьому виступі дітей учасників свята, як ведучий Золтан  Вайда запрошує всіх поласувати тістечком, кавою та чаєм, щоб трохи підкріпитися, бо невдовзі, після цієї  п’ятихвилинки розпочнуться захоплюючі  розваги, майстер-класи, де кожний знайде своє захоплення до душі…

Кожен міг спробувати і тут навчитися чомусь новому

Купаж.

За столиком своїх перших гостей прийняла Марія Іванівна Петраш. Колись вона  працювала декоратором на Виноградівському керамічному заводі. Після відповідного  навчання  перейшла у слідче відділення районного управління внутрішніх справ.  Закінчила курси водіїв, сіла за кермо машини. Жила активним життям. З виходом на заслужений відпочинок захопилася, освоїла і успішно працює в техніці декоративного  купажу. З салфеток на керамічні, фаянсові фарфорові та скляні блюдця та тарілки,  куманці, вази, склянки різної геометричної  форми стаканчики, підставки наноситься   шар грунтовки, підібраний візерунок, орнамент, композиція на нього наклеюється, далі дають можливість такій заготовці  підсохнути. Потім виріб заново лакують, доповнюють    окремими елементами декору і знову дають можливість висохнути. Так, своїми вправними  руками  можливо виготовити неповторний  подарунок до пам’ятних подій в житті матусі, бабусі, батька, брата чи сестри, вчительки, однокласників… 

За  роботу приступили  Даніла  Вайда,  двоюрідні  сестрички  Марія і Моріца Палько, Крістіна Молнар. Під  наглядом Марії Іванівни дівчата з великим задоволенням зараз опановують нову для себе справу.

Кераміка.  

З Пейтерфолво на Свято сім’ї приїхав відомий майстер пензлю та  керамік  Габор Гомокі. З пластичної глини він зараз вчить Кароліну Мисар, Адель  Бібіку, Ангеліну  Немеш та Наталію Фозекош як вручну формувати гарні керамічні миски, тарілки, чашечки для чаю чи кави, декоративні статуетки чи панно. За роботою юних гончарів зараз уважно  спостерігають їхні ровесники, що теж  забажали приєднатися до роботи з пластичною глиною…

Декоративні  свічки.

Їх, на наших очах, починає  формувати  Габріелла  Михайлівна  Варга, яку з Бене на  Берегівщині, на Свято сім’ї  до Виноградова запросила  сестра Андріана Гушовська. З медових листків червоного кольору формочками нарізає пелюстки. Потім до рук бере  волокнистий гніт і навколо вправно формує пишну троянду (на неї йде 20-25 пелюсток), коли троянду сформували, пронизує її осиновою паличкою. Перші бажаючі виготовити для себе пам’ятну святкову декоративну свічку-троянду вже знайшлися і займають свої місця за робочим столом…

Декоративний розпис. 

Його молоді зараз вдало демонструє Габріелла Яношівна Росоха. Мати трьох донь  Гаріелли, Ренати, Андріани та бабуся 7-ми внуків; охоче називає всіх  поіменно: Лючія, Пружіна, Евеліна, Едуард, Аннабель, дворічний  Степанчик і півторарічний  Марсельчик. У всіх є Дні народження і  від бабусі всі чекають не лише ласощів, її  тістечок та тортиків, але і особливих, зроблених її руками  подарунків. Деякі з них жінка привезла як заготовки. Це з  білої глини відлиті ведмедики, метелики, зайчики, миколайчики, валентинки,троянди… До порад Габріелли  Яношівни уважно прислухаються юні художниці  Габріелла Годван, Злата  Шевчишин, Ізабелла  Олашин…

М’які іграшки.  

Майстерності виготовляти м’які іграшки зараз охоче навчатють троє представниць жіночого громадського осередку  “Люби і  роби добро”, який успішно діє при філії  Новосільської сільської бібліотеки для дорослих. Сільвія Іванівна Гече роздає  заготовки Анастасії Логойді, Пружіні  Варга, Юрію Роспопі… Разом з Наталією Степанівною Вашкеба діти охоче занурюються в цікаву справу і дружно виготовляють павучки, равлики, зайчики ведмедики, кущові  квіти, на дерев’яній вирізці дівчинку  Катрусю та хлопчика Івася…

Гра в доміно, шахмати, шашки. 

Тренер клубу “Шашки ішахмати” Василь Антонович Тіводор гарно облаштував місця для поєдинку любителів гри в доміно, шашки і шахмати ось перші  бажаючі: молоде подружжя Юлія і Едгард Олашини, Богдан Годван і Габор Резеш, Клара Шандорівна Тіводор та отець Маріо (вперше зняв звичний для всіх монаший францисканський одяг і в спортивній формі, підтягнутий і готовий до гри), сів за дошку.

Рухливі забави на батуті.    

Виконувати різні стрибки та гімнастичні вправи на батуті взялися Еміка та Василь    Зеленяк, Себі Мастепан, Ізмаїл Попович та Сендіка МІндак. Їхній енергії та завзяттю  лише тут вдається проявитися сповна. А на площадці, що звідси не далеченько, вже  вперто і уміло ганяє шкіряного м’яча наймолодший футболіст нашого міста  – Алекс  Зелді. Хлопчикові лише 1 рочок та 8 місяців. Однак, трав’янисте поле вже його. Як     впевнено і рішуче він себе почуває тут. Справді росте нам заміна легендарного футболіста і тренера Василя Раца чи Михайла Комана, майбутній нападаючий чи  бомбардир, гроза фанатів футбольної команди “Севлюш”.

Рухаємось подвір’ям далі від розпаленої печі йде неймовірно лоскітливий ніздрі запах… 

Свіжа випічка домашнього хліба. 

Підійшов час і з розпаленої печі дістають першу партію рум’яних буханців. Катерина  Василівна Зелді та її напарниця Наталія Іванівна Рогач на білій домотканій скатертині  розкладають щойно свіжоспечений хліб. Натомість в піч відправляють нову партію сформованих буханців і закривають дверку, повернувшись до столу, кожну хлібину  дбайливо змащують домашньою олією. Від цього скоринка стане золотистою пружною і дуже смачною…

Кипить в дев’яти казанах смачний бограч поважних поварів. На свіжому повітрі цю традиційну страву, колись, започатковану вівчарами з усіх продуктів наявних під їхньою рукою, зараз тут готують 9, визнаних в місті, досвідчених кухарів-поварів. У одного з них, ювеліра-майстра  золотих справ і депутата  міської ради –  Йосипа Беланинця  навіть рідкісний персональний фартух з портретом повара і написом “Шеф-майстер”, отриманому, як  переможцю за бограч 10 (десять)  років тому. І не дивно: у кожного повара є своя прихована таємниця  смакоти цієї улюбленої в народі страви.

За стіл запрошуються всі гості і учасники цього вперше проведеного і ожилого       родинного Свята сім’ї.  Після такого смачного обіду нелегко прийшлося членам журі  визначитися з місцями, нарешті, вони дійшли спільної  згоди і оголосили  результати  підведених своїх рішень й  назвали місця:  І – присуджено  Василю Хромею і його  бригаді;  ІІ – Йосипу Беланинцю і його групі підтримки;  ІІІ – Яношу Олашину і його  помічникам.  Заохочувальні премії з цінними подарунками дісталися сім’ї  Вайдів, Марії  Кормош, Томашу  Дужару, Лоуренту Олашину та  Роберту  Бісінгеру і  їхнім надійним та  сумлінним помічникам, що смачно нагодували всіх учасників цього незабутнього і  хвилюючого  добротою і  милосердям не  буденного, а справді  святкового дійства. Закінчилося свято розіграною безпрограшною лотереєю  де  всі учасники (їх  було понад  300 чоловік)  отримали пам’ятні, корисні і потрібні в житті  подарунки та гарний  тривалий заряд бадьорості й настрою.

Марія  КОНКІНА

очільниця Виноградівського відділення  ГО  МАЛІЖ

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети... Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Залишити відповідь

c

Lorem ipsum dolor sit amet, unum adhuc graece mea ad. Pri odio quas insolens ne, et mea quem deserunt. Vix ex deserunt torqu atos sea vide quo te summo nusqu.

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва