Благодійний концерт Хору хлопчиків та юнаків у Виноградові

ПодіїБлагодійний концерт Хору хлопчиків та юнаків у Виноградові

Благодійний концерт Хору хлопчиків та юнаків у Виноградові

У захваті від цього співу вдихнемо на повні груди і радість та гордість вщент  переповнить людські серця

20 жовтня в Греко-католицькому Успенському храмі міста Виноградів відбувся благодійний концерт Хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи. Цей захід був спрямований на підтримку українських військових, які боронять нашу країну на передовій.

Під час концерту вдалося зібрати 11 000 грн, які будуть спрямовані на потреби Збройних Сил України. Кожен внесок допомагає наблизити нашу спільну перемогу.

“…Хорова  музика  – це  мистецька  стихія, поринувши в яку ми наповнюємо своє життя  чудовими і неймовірними враженнями гармонії, радості, щирих переживань від спільної творчості…“

Це слова  Володимира Волонтира з передмови до його книги  “З тобою, Україно. Пісні  та хорові твори для дітей“

Ця  жовтнева неділя  надовго запам’ятається виноградівцям. У Греко-католицькому Успенському храмі  міста Виноградова відбувся благодійний концерт хору хлопчиків та   юнаків Мукачівської хорової школи, засновником і незмінним керівником якої вже  понад 40 років є художній керівник і диригент, педагог і композитор, член національної спілки композиторів України, заслужений діяч культури України, лауреат багатьох  престижних Міжнародних конкурсів (у свій час керував зведеними хорами в Полтаві, Хмельницькому, в місті Тарту (Естонія), Кошице (Словаччина), Зальцбурзі (Австрія)  Володимир Ілліч Волонтир. За плечима 68-ми річного чоловіка – Ужгородське музичне училище імені Дезидерія Задора (1975);  диригентсько-хоровий факультет  Київської  державної консерваторії імені Петра Ілліча Чайковського (по класу Михайла  Андрійовича Берденникова, 1980); композиторський факультет Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка (клас Дезидерія Євгеновича Задора, 1984-1987).  Він  автор понад півсотні вокальних, хорових, камерно-інструментальних   музичних творів, біля 100-а обробок улюблених народних пісень. Як  викладач-методист  Володимир Ілліч автор двох, популярних у мистецьких колах,   видань “З тобою, Україно”. ПІсні  і хорові твори  для  дітей та  “Фортепіанні твори для  дітей та юнацтва”. До речі, наш поважний гість за розвиток і популяризацію  національної та світової музичної культури міською владою удостоєний честі як   Почесний громадянин міста Мукачева.

Таких хорових шкіл  як Мукачівська хорова школа для хлопчиків та юнаків у Європі небагато. І серед престижних заслужено відзначена і вона. Багато  її колишніх випускників, у свій час, закінчили або продовжують навчатись у вищих музичних закладах  Києва, Львова, Будапешта…  Багато з  них пов’язали своє життя з музикою і стали хоровими диригентами, співаками, композиторами… Гордістю школи стали  її вихованці  Ондраш Тазінгер, Віктор  Янцо, Богдан Пліш та інші, які є відомими і прославилися у сучасному  музичному світі.

Слава, народжена в клопіткій щоденній праці

Виступ хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи завжди збирає численну  аудиторію слухачів. Слава про цей співочий колектив, який  лише з  останні  кілька   років успішно  здійснив  свої  гастрольні  поїздки і  публічні виступи в Швейцарії, Австрії, Польщі, Чехії, Латвії, Франції, Македонії, Хорватії, викликаючи щире захоплення у  слухачів  своїм  високо професійним  виконанням  музичних творів композиторів різних епох і класичних стилів. Таких колективів у європейському світі небагато. І дуже відрадно, що мукачівці знайшли себе, проявились цікавим тембром і чистотою та дзвінкістю  звучання виконуваних чотириголоссям творів, продуманістю репертуарів  виконуваних у запропонованих програмах  концертних  номерів, самою організацією і творчим підходом та впевненою поведінкою юних співаків на сцені під час своїх  виступів, чим також  привернули до себе увагу глядачів, які і це відмітили і оцінили.

І ось та мить, якої  виноградівці чекали з неослабною увагою, настає. Після  зворушливого  привітального  слова  намісника  міського Успенського храму отця Мирослава Сипка,  до присутніх у цій  просторій залі  слухачів,  одразу  звертається сам художній керівник і диригент  Володимир  Волонтир. На цей раз прибулі до нас  гості з Мукачева  підготували концерт духовної музики  на прославу Творця  і його Творіння. 11 вихованців школи  стали захисниками державних кордонів України. Війна змусила їх відкласти улюблену справу і одягнути військову форму, поповнити ряди воїнів Збройних Сил України. Всі благодійні кошти від концерту передані в частини, для підтримки тих, кого щиро любимо, пам’ятаємо, підтримуємо і свято віримо в  наближення нашої Перемоги. Під склепінням розписаного храму  велично звучить молитва  “Отче наш” (обробка для хору Володимира Волонтира). Її продовженням стають “Достойно єсть”  та “Іже херувими”  Дмитра Бортнянського. Скільки почуттів  передає “Трисвятоє” композитора Олександра Кошиця. З хвилюванням сприймається  слухачами твір “Благослови, душе моя, Господа”  Кирила Стеценка.

Чисті голоси, чудова і бездоганна акустика храму налаштовує  присутніх на сприйняття  класичних творів: хорала “Jesu, meine Freude” (“Ісус моя радість” );  Kantata  N 147, 10-та  частина;  Дует з кантати N 212  німецького композитора  і органіста  Йогана Себастяна Баха, якому світова громадськість в 2025-му році відзначатиме  340-ліття від дня його народження. На черзі твори австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея Моцарта “Ave verum Corpus” та його велична   кантата “Regina coeli”. Ще не стихли  вдячні оплески глядачів як хормейстер Оксана Волонтир оголошує наступні два твори Володимира Волонтира “Kyrie ” та ” Аgnus   Dei”, які так виразно звучать в акапельному співі  їхніх хорових 30-ти виконавців (16-ти  юнаків та 14-ти хлопчиків).

Зворушливі твори англійського композитора і диригента оркестру Бенджаміна Бріттена “Воєнний реквієм” частина “Діеs Irae” (“День гніву”); “Lacrimosa” (“Слізна” ); “Pie Jesu” (“Милостивий Ісусе”) були написані в роки Першої світової війни, але залишились актуальними і в наші часи, коли Україна втягнута  у нав’язану противником насильну війну. Як  продовженням  цього хвилюючого концертного акорду стає виконана хором    в обробці Миколи Леонтовича українська народна пісня “Козака  несуть”…

Дуже  тепло сприйняли слухачі ліричну пісню Володимира Волонтира на слова Тетяни Пишнюк  “Мамині рушники” (її проникливо і вдало  диригують плавні пластичні руки    хормейстера Оксани Волонтир). Канадський поет Леонард Коєн та член Американської академії мистецтва та науки  Рудольф Волдо Емерсон написали  духовний твір “Алилуя”. Його  успішну обробку на слова  українського тексту Богдана Базима    виконали Володимир Волонтир, солістка – Леся Гоца, концертмейстер – Тетяна  Колодяжна. Ще одним духовним шедевром збагатилися слухачі: хор хлопчиків і юнаків  Мукачівської хорової школи на слова  британки Ліни Грехем та норвезького композитора автора “Пісні  таємничого саду” Рольфа Ундсена Ловленда  виконали  невмирущий твір  “You raice me  up” (солісти –  Гліб Волянський та Євген Шевельов, Антон Голомб та  Дмитро Кречковський). Апофеозом виступу хористів стала  “Молитва  за Україну” Миколи Лисенка, яку так піднесено, стоячи, проспівали  всі слухачі, присутні на цьому концерті духовної музики в Успенському  храмі. 

У своєму подячному слові хористам отець  Августин Сокол  наголосив, що кожен такий  концерт є проявом незламності, нескореності нашого  народу силам зла, які живуть бажанням зламати наш дух, нівелювати нашу культуру, знищити  націю, як рабів  поставити всіх нас на коліна. Та попри всі пережиті  важкі  моменти, перешкоди, випробування ми збираємось, співаємо, в молитвах щоденних прославляємо Бога і віримо, що війна закінчиться нашою перемогою добра над злом. Ми відпрацюємо все, що повинні, щоб зберегти християнську  нашу честь, гідність, душевни глибинність і чистоту, бо з нами Бог, наша правда  і бажання зробити нашу державу знову незалежною, суверенною, процвітаючою. Державою щасливих людей, родин, святої церкви.

Марія  КОНКІНА

очільниця Виноградівського відділення  ГО МАЛІЖ

Фото: Мукачівська міська рада

Я нікому не віддам твою весну, край зелений і незайману красу, дикий ліс, квітучий яблуневий сад, тиху велич переплетених Карпат! Україна - моя радість і журба, моя тиха, віком стомлена сльоза. Ми разом з тобою будемо завжди, моя пісне, білим голубом лети... Люблю дітей за їх наполегливість, неупередженість та щирість...

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва