Сукні без дам

ЛітоглядСукні без дам

Сукні без дам

Коли бракне часу охопити те, що з`являється в сучасній літературі – читаю антологію. Збірка «Сама» зібрала п`ятдесят п`ять сучасних київських поетес від 60-тих до сьогодення.

Серед них: Анна Багряна, Ганна Чубач, Людмила Таран, Наталка Поклад і інші. Назва взята від однойменного вірша Галини Паламарчук, в якому вона розмовляє з мамою. Таке собі одкровення, з якого тоненькою ниточкою виписується сенс жіночого життя. Сама перед усім світом, перед собою, але не безпомічна і не розчарована. Без еротики, навіть більше –  з деяким драматизмом, поезія відчеканена  на тонких сталевих листах. Так римовано-візерунчасто…  М`які картинки навколишнього світу лягають на метал вкрапленнями слів і малюють загальну картинку відчуттів. Завмирають. «Світ жінки багатий, та не пізнаний…» – вказує нотатка на звороті. Не пізнаний навіть самою жінкою. Вона постійно шукає себе. Тому напевно у Олесі Мамчич з`явилися такі рядки:

«Сукні вальсують.

В сукнях нема дам»

– Все плинне у цьому світі, – кажуть вальсуючи сукні без дам.

– Ми вільні, – кажуть дами без суконь.

Це період усвідомлення явних і прихованих явищ, образів. Це прагнення переходу від ажіотажних моделюючих форм, від престижу імітацій до розкриття індивідуальності. І, як перший крок, спонукає жінку до віршування. Тому в сучасній літературі так багато поетес. Ця внутрішня потреба збалансовує в жіночій душі гротескну масу вражень, почуттів. Позбавляє зримості, виявляє унікальність…

Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

c

Lorem ipsum dolor sit amet, unum adhuc graece mea ad. Pri odio quas insolens ne, et mea quem deserunt. Vix ex deserunt torqu atos sea vide quo te summo nusqu.

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва