Серпень в особистостях краю
Серпень ознаменовується народженням щонайменше 3-х людей У Виноградівському районі, які засвідчують свою неординарну самобутність…
РОЗЕНТАЛ Герман Зельманович – почесний громадянин м. Виноградова.
Народився Герман Розентал 4 серпня 1931 р. в селі Широкий Луг на Тячівщині.
Свою трудову діяльність розпочав учнем кравця в м. Виноградів в 1945 році. Закінчив вечірню школу, а пізніше – Московський технікум легкої промисловості і Львівський економічний інститут
В різні життєві періоди займав керівні посади на кількох підприємствах.
Наразі, є директором спільного українсько-німецького підприємства «Сандерс-Виноградів ГмбХ».
На Виноградівщині його знають як провідного економіста та одного з кращих роботодавців. Людину, котра приймає участь у суспільно-політичному житті району, заохочує культурно-мистецькі заходи, що проводяться в районі, підтримує книговидавців, які видають книжки місцевих поетів і прозаїків.
Також варто зауважити, що впродовж кількох років поспіль, він підтримує міську футбольну команду «Севлюш». Щорічно у Виноградові відбуваються футбольні турніри де розігрують кубок Германа Розентала.
За плідну працю Розентал нагороджений орденом «Дружби народів», кількома медалями, грамотами… А 2004 року йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».
Неодноразово обирався депутатом міської, районної та обласих Рад різного скликання.
ІГНАТИК Микола Миколайович – художник.
Народився 10 серпня 1936р. в селі Порошково Перечинського району.
Навчався в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Його педагогами були корифеї закарпатської школи живопису.
Експонував свої твори на різного рівня виставках в Україні та за її межами. Побував у багатьох творчих експедиціях в країнах Європи.
Свого часу, заснував та очолив художній кооператив «Атлант».
Чи не все життя Микола Миколайович жив і працював в м. Виноградові, надавав значну практичну допомогу самодіяльним художникам та майстрам народної творчості, приймав участь у естетичному оформленні міста і сіл району.
Він автор обеліска Слави добровольцям-односельчанам Радянської Армії в с. В.Копаня Виноградівського району; надмогильних пам’ятків воїну-стрілку-радисту Соломіну І.С. в с. Олешник та угорському художнику-реалісту І.Ревесу; меморіальної дошки угорському композитору Бейли Бартоку, який провів дитячі роки в м. Виноградові.
Помер Ігнатик Микола Миколайович 1998 року в Виноградові де і похований.
КІШ Павло Павлович – хімік-науковець.
Народився 19 серпня 1931 р. в м. Виноградів. Закінчив Ужгородський університет за спеціальністю «фізична хімія».
Трудову діяльність розпочав інженером-хіміком Виноградівського плодоконсервного заводу. Далі вчителював, спочатку в одній з місцевих ЗОШ, а потім, по закінченні аспірантури та захисту дисертації, став доцентом кафедри аналітичної хімії УжДу, через кілька років очолює її науково-педагогічний колектив. Під його керівництвом на кафедрі формується новий напрямок – розробка екстракційно-фотометричних методів визначення хімічних елементів з використанням основних барвників.
Здійснив ряд хімічних досліджень. Його запам’ятали, як спеціаліста у галузях аналітичної хімії. Адже ним було опубліковано понад 250 наукових праць захищених 30-ма авторськими свідоцтвами.
21 березня 1992 року Павло Павлович після важкої і тривалої хвороби помер, залишивши по собі цікавий науковий напрямок та колектив послідовників.
Світлана КЕДИК
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.