Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

ОсобистостіВідтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Відтворюючи пензлем різні настрої: Тіводор Генці

Народився Тіводор Карлович Генці 29 березня 1947 року у с. Грабарово, Берегівського району.

Після закінчення школи пішов працювати на Вилоцьку взуттєву фабрику. Окрім роботи робітника, виконував малярські замовлення. Потім була служба в лавах Радянської армії (1969р.).

У 1971 р. повертається на попередню роботу.

З 1972 р. переїжджає у м. Виноградів і влаштовується на швейну фабрику художником-оформлювачем.

1975-1981 рр.. навчався в Московському інституті мистецтв ім. Н.Крупської, де отримав фах «художник станкового живопису і графіки».

У 1980 р. на запрошення колгоспу «Прикордонник» переїздить у с.Пийтерфолво працювати художником-оформлювачем.

З 1989 р. до 2013 р. працює викладачем рисунку та живопису у ДШМ с. Велика Паладь, вчителем малювання у середній школі с. Пийтерфолво.

Живописом почав займатись уже в зрілому віці, хоча прагнув писати картини з дитинства.

Значну частину мистецького доробку Т. Генці становлять зображення сільської місцини.  Він з особливою задоволенням вважає себе пейзажистом: «Річка Тиса від мене за 200 м, тож легко сплановую свій вільний час – беру етюдника і вирушаю на замальовки».

Подобається автору відтворювати пензлем різні настрої навколишнього середовища. В барвистих картинах глядач неодмінно побачить красу природи та відчує сільську мудрість, виваженість та переконливість.

Захоплення пленерним живописом Генці Тіводор перейняв від корифеїв Закарпатської школи живопису. Когорта відомих закарпатських художників – Й. Бокшай, Г. Глюк, А. Кашшай, З. Шолтес, І. Шутєв, Л. Гайду, Ф. Коложварі приїздили в с. Пийтерфолво на пленери, які організовувало правління колгоспу. До сьогодні полюбляє Тіводор Карлович переповідати про незриму творчу ауру спілкування та настанови майстрів пензля.

До сьогодні Тіводор Карлович є частим учасником різноманітних культурних заходів. Неодноразово його живописні полотна були представлені на районних, обласних виставках та за кордоном (Угорщина).

Ольга Гал

Ольга Гал – художник декоративно-ужиткового мистецтва, член національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасниця багатьох виставок, як у Виноградові та за його межами… втілює талан художника змішаний з любов’ю до глини. Свою квартиру перетворила на творчу майстерню в якій так по-Булгаківськи хочеться заглянути в старе дзеркало та побачити в ньому незапилені традиції на поличках нашої Виноградівської історії. Її роботи є проекцією непотрібності доводити очевидні речі – любити українське та любити Україну потрібно в собі.

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва