«Богородиця» – образ святості чи пошук незримого?

Роздуми«Богородиця» – образ святості чи пошук незримого?

«Богородиця» – образ святості чи пошук незримого?

У творчих пошуках «вічні теми» не виключення. Пречиста, Діва Марія, Богородиця – канонічний образ святості, символ, який, увіровавший, носить в душі, як істину, мірило всіх цінностей, опора духу. Одвічна бездоганність, лоно з якого народжується життя, образ в якому ми шукаємо підтримки і спасіння.

В художньому сенсі – це сакральна постать, що вміщає в собі силу незримого образу. Як вона відтворюється? Як і багато тисячоліть до цього підсвідомою уявою. Потреба окреслити цей образ виникла в людини давно. Не зникає вона і до тепер, коли позаду численні спроби адаптувати його під сучасне життя. Скептики зауважують: «Не чіпайте святість!», ту сталу і стислу форму до якої звикла людина. Але художні спроби відходять від деталізацій, від схем і макетів. Пошуки нового образу на тлі первинного – це не глум над святістю, а лише намагання через художні засоби зробити символ універсальним, образ лаконічним і безсмертним. Художник визріває для цього, як і сам віруючий має час для усвідомлення своєї віри. І в якийсь час відчуття цього образу являється однаково обом, але можливо в різних формах. Художник відтворює, а не копіюю образ. Збирає його за власними інтуїтивними спробами переосмислення. Ці твори інакші, вони не іконописні, тому викликають різні судження і полеміку. Мистецький твір – це прояв творчості, індивідуального прийняття образу. Однозначно, що він виявляється несподіваним.

Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва