Квітуча осінь Василя Гудана

ГалереяКвітуча осінь Василя Гудана

Квітуча осінь Василя Гудана

 «Осінь на моїх картинах вигадана…».

Скаже художник про свої роботи і вже самому прийдеться визначати: де вигадане, а де справжнє. Все воно, ніби і є у природі: дерева, річка, гори, колір осіннього листя, але якесь обгрунтоване, нашароване. Здається, що це наш звичайний, але в той же час і інший світ. Збережений, збагачений…

Ще б пак, життєвий досвіт за стільки років не інакше, як складався в пласти, в таку собі монументальну схему. Враження художника не стихійні, короткі та смислові повільно, але прудко відтворюються на полотнах з майже не живим відтиском. Та є у цьому процесі ефект дива, простенький спосіб ілюзії. Ця ілюзія вивернення, або розквіт. На картинах осінь цвіте… Листя на деревах ще не опадає, гілки його утримують з великим навантаженням. Воно ще в силі триматися до якоїсь вигаданої миті, якою керує художник. Він і сам не усвідомлює ту глибину, з якої витяг-вигадав цю історію, цю, квітучу жовтим листям, осінь. Що ж, творчі миті – неперевершена вигадка світу…

P.S.

«Василю! Я радий, що ти займаєшся мистецтвом – тому єдине, що варто присвятити своє життя. Бажаю тобі великого щастя та здоров’я. Дай Бог нову зустріч.

З повагою народний художник України Іван Бровді».

Такі слова написав у книзі відгуків Іван Бровді, можна сказати колега по пензлю, адже в молоді роки вони часто зустрічалися на пленерах і спілкувалися. І хай би як критикував свої роботи Василь Гудан (а це часто трапляється), з мистецької точки зору вихід творчої енергії має бути співзвучний світу. Твори художника вливаються в наше середовище і добре, коли вони не порушують гармонію цього світу. Роботи Гудана якраз і прийшли до нас без крику і галасу. Вони спокійні і скромно зважені.

Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва