Квітуча осінь Василя Гудана

ГалереяКвітуча осінь Василя Гудана

Квітуча осінь Василя Гудана

 «Осінь на моїх картинах вигадана…».

Скаже художник про свої роботи і вже самому прийдеться визначати: де вигадане, а де справжнє. Все воно, ніби і є у природі: дерева, річка, гори, колір осіннього листя, але якесь обгрунтоване, нашароване. Здається, що це наш звичайний, але в той же час і інший світ. Збережений, збагачений…

Ще б пак, життєвий досвіт за стільки років не інакше, як складався в пласти, в таку собі монументальну схему. Враження художника не стихійні, короткі та смислові повільно, але прудко відтворюються на полотнах з майже не живим відтиском. Та є у цьому процесі ефект дива, простенький спосіб ілюзії. Ця ілюзія вивернення, або розквіт. На картинах осінь цвіте… Листя на деревах ще не опадає, гілки його утримують з великим навантаженням. Воно ще в силі триматися до якоїсь вигаданої миті, якою керує художник. Він і сам не усвідомлює ту глибину, з якої витяг-вигадав цю історію, цю, квітучу жовтим листям, осінь. Що ж, творчі миті – неперевершена вигадка світу…

P.S.

«Василю! Я радий, що ти займаєшся мистецтвом – тому єдине, що варто присвятити своє життя. Бажаю тобі великого щастя та здоров’я. Дай Бог нову зустріч.

З повагою народний художник України Іван Бровді».

Такі слова написав у книзі відгуків Іван Бровді, можна сказати колега по пензлю, адже в молоді роки вони часто зустрічалися на пленерах і спілкувалися. І хай би як критикував свої роботи Василь Гудан (а це часто трапляється), з мистецької точки зору вихід творчої енергії має бути співзвучний світу. Твори художника вливаються в наше середовище і добре, коли вони не порушують гармонію цього світу. Роботи Гудана якраз і прийшли до нас без крику і галасу. Вони спокійні і скромно зважені.

Валентина Костьо

Найбільше люблю пізнавати світ, люблю читати, малювати (живопис, графіка, ілюстрація), писати вірші, вивчати мистецтво, в’язати, думати, гуляти, спілкуватися, прибирати в домі. Не люблю куховарити, але з любов’ю готує для сім’ї. Народилася на Волині. Виросла на своїх фантазіях, тому творчий путівник веде мене з дитинства та особливе творче піднесення почалося в зрілому віці. Автор дитячих збірок для дітей: «Намистинки» (ілюстрації авт.) вид-во Олександри Гаркуші, м. Ужгород, 2011р. «Відчуття щастя» вид-во «Майстерклас», м. Київ, 2014р. Персональні виставки живопису та графіки: 2009р. – м. Мукачево, замок Паланок, 2010р. – м. Хуст, галерея «Митець Верховини», 2012р. – м. Виноградів, галерея «Хелена», 2021р. – смт. Опішня, Полтавська обл., Національний музей-заповідник українського гончарства. З 2013 року працюю адміністратором виставкової зали ІМПАСТО в м. Виноградів на Закарпатті. Займаюся виставковою діяльністю.

Залишити відповідь

c

Lorem ipsum dolor sit amet, unum adhuc graece mea ad. Pri odio quas insolens ne, et mea quem deserunt. Vix ex deserunt torqu atos sea vide quo te summo nusqu.

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва