Віра

Ода обману звучить молитовно

Утома переповненої темінню ночі нарешті сигналізує спокій. Виблискує мереживом зірок далеких галактик та малює шлях норову крізь навколоземну орбіту. Ото, лежиш у постелі думок і мариш дотиком життя. Того життя зі Всесвіту світів — розумного, доброго, щирого, сповненого любові і все, більше нічого. І хай це буде не рай, бо людина і його зіпсувала… виявляється зло породила людина, а гріх свій на лукавого “повісила”. Той у самобичуванні лестить людям поганими вчинками, а вони тішаться не натішаться, гріхи один одному відпускають і грішать далі, так наче ця церковна акція змінює сутність їх діянь. Ода обману звучить молитовно. А хочеться же вірити! Ти чуєш, їм хочеться вірити!? Бо без віри людина жити не вміє. У кого!? У що!? Невже, у Тебе, Того, котрий всемилостивий і вселюблячий? Та, ні, виявляється у Тебе, Того, котрий пробачає всі гріхи. Їм хочеться вірити! То дай їм те, чого просять сьогодні і повсякчас — прости! Прости, бо не відають, що роблять. У Творця Любові просять прощення за скоєне зло. Замість того аби не просити, а просто любити. Оце справжня віра і справжня молитва — любити. 
Утома переповненої темінню ночі нарешті сигналізує спокій. Малює кола починань нового дня без зазіхань на майбутнє та протиріч минулого. Стирає “до” і “після” лінійність життя стверджує теперішній стан — тут і зараз. Лінія рівномірно непряма, частота серцевих скорочень стабільна. Ми стабільні у Всесвіті спокою, якщо не казати, фіксовані на мить перебування у просторі. 
Розпростерті краплі дощу линуть із темені ночі. Бубнять на даху, тривожними звуками, наче хвилюються  що відірвались від неба й линули на землю. Вони надто вразливі, аби прийняти всю суть особистої круговерті, власне, як і ми — люди. Вітер підганяє мокрі візерунки на склі, і тіні у світлі ламп на неособових предметах — танець. Так і гарцюємо на місці… кожен на своєму. 
Істинне безумство бути тут і зараз. Безумство — не бути. Вимірювати потік думок крізь сито розсудливості так, як властиво мудрецю. Торкатись вустами нетлінних думок, мов поцілунком уперше. Ніжність мовчання тулить все ближче до серця. Турбує кожен вдих і видих, кожен порух тіла і вигин… що милостиво огортають уяву пестощами. Тепло, ласкаво, ніжно, м’яко… хочеться ще, завжди, повік. Витримати шквал емоцій щоразу, коли просто хочеться жити, відчувати життя усією силою сподівань і віри. 
Та падолист зриває ніжність з вуст пізньоосіннім цілунком — дощем.

Світлана КЕДИК

ВЕЛИКЕ СТИХАННЯ . Зміст

Народилася 24 січня 1981 року поблизу міста Виноградів) – українська письменниця, авторка поезій з вишуканим присмаком еротизму, філософських есе та прозових творів, казок для дітей. Дипломантка конкурсу Коронація слова 2011 в номінації «Романи» за збірку казок “Зірочка”. Лауреатка “Сорочої премії” ім. Петра Сороки (2021) в номінації “Денникова проза” за книгу “Етимологія щастя” Засновниця та редакторка культурно-мистецького інет-видання “Виноградівські Вогні”. Авторка книжок: «Світ Добра» (Карпатська вежа», 2012); «Етимологія щастя» («Український пріоритет», 2020); Співавторка: «Трикутник» («Лілія», 2017)

Залишити відповідь

…Я нестандартна у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре

Підпишіться на нас!

А ми триматимемо Вас в курсі останніх новин мистецтва