П'ятниця, 22 січня 2016 09:34

Читаємо дітям

Додала
Читаємо дітям Читаємо дітям

Зовсім легке завдання – прочитати дитині перед сном віршик чи казочку. Але чи багато батьків це роблять?

Допомогти в цьому вирішила акція «Читаємо дітям». Чудова ідея! Я відгукнулася на запрошення бібліотекаря Виноградівської школи №2 Тетяни Карбованець і прочитала казку про Чорну гору, яку написала декілька років тому. Слухали. Потім всі гуртом розглядали мої ілюстрації до цієї казки і малеча розбіглася по класах чи додому. Я хочу запропонувати тим батькам, хто знайде час прочитати своїй малечі вдома цю казочку. Читайте дітям, вони люблять слухати.

 

Казка про Чорну гору

 

Жили-були старий батько і двоє його синів. Якось батько занедужав і помер. Старший син каже молодшому:

– Ти батька похорони на кладовищі.

Ніколи не суперечив молодший син старшому. Поки відбувався похорон, старший син сховав усе добро з дому. А коли молодший  повернувся, то сказав, щоб той залишив батьківський дім.

– Ти неодружений, проживеш будь-де, а в мене сім`я, діти. Тіснувато з тобою.

– Але ж батько заповідав нам разом жити в цьому домі…

– Я старший, не переч мені! Ну, добре я уділю тобі трохи з батьківського добра. Ось , візьми цього півня. Я його зарізати думав, та він такий старий, що і за три дні не звариш.

 Молодший син взяв розполоханого півня і пішов з дому. Сумно і прикро стало йому. І куди ж тепер? Присів під деревом і задрімав. Раптом спросоння чує як викрикує його півень людською мовою:

– Піднімайся, підемо шукати Чорну гору. Там тебе чекає те, що ти не отримав у спадок. Не надто довіряв старому півневі, та що ще залишалося робити, тож вирушив за ним. Не довго йшли.

– А тепер,- каже півень, - змайструй дерев`яного плуга і запряжи мене в нього. Бачиш оцю долину під горою, будемо її орати.

– Що ж ти таке говориш, старий друже, хіба ж ти плуг потягнеш?

– Не вередуй, роби як кажу! В середині Чорної гори незлічені багатства.

– Як же ти хочеш їх за получити?

– Ось зараз і побачиш…

Зробив молодший брат плуга, запряг півня і давай шмагати його.

– Вперед, вперед!

Півень верещить, а плуг на місці. На це все звернула увагу Чорна гора і так розсміялася, що рот відкрила. Це була велика печера повна-повнісінька золота, що сіяло на всю долину.

–  Біжи візьми трохи золота, щоб міг купити пару волів.

 

Послухався півня, заліз у печеру і взяв декілька золотих монет. Так у молодшого брата з`явилися воли, якими обробляв землю і вирощував урожай. Згодом збудував будинок, хлів, розвів господарство.

Почув про це старший брат і вирішив навідатися і розпитати, в чому ж секрет. Гостинно прийняв молодший брат старшого і розповів, як старий півень допоміг йому вийти з біди. Старший позаздрив такій удачі, вкрав півня і вирушив зранку до Чорної гори. Запряг бідолаху і давай шмагати. Півень верещить, а плуг на місці. Знову розсміялася Чорна гора і відкрила свою печеру. Старший брат поспішив залізти в середину, щоб чим швидше забрати всі багатства. У підніжжя вже стояло декілька возів, щоб на них навантажити мішки з добром.

            Гора сміялася і сміялася. А коли зрозуміла, що її багатство збирають у мішки, страшно розгнівалася і зімкнула вуста. Коли отямився старший брат, то виходу вже не було. Він потрапив у пастку, де сидить і до тепер.

            Так у підніжжя Чорної гори оселилися люди роботящі, чесні, доброзичливі. Всіх жадних і ласих на багатства гора залишала в своїй утробі назавжди.

Давно трапилася ця історія, але місто під Чорною горою існує до тепер. Це місто Виноградів. Ось лише Чорна гора з тої пори не сміється.

 

Валентина Костьо

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.