Середа, 14 лютого 2018 11:35

Раїса Глюк: мить за(в)мирання краси

Додала
Раїса Глюк: мить за(в)мирання краси Раїса Глюк: мить за(в)мирання краси

Нічого в природі не вічне…Та найбільш нетривке цвітіння. Його буяння – розкіш, яку дозволяє собі природа. І нехай життя якоїсь квітки триває не більше доби – це завмирання краси благоуханно лягає в наші душі і щось, все-таки, пробуджує, зачіпає, пестить і хвилює. Наш світ багатий на красу. Вона, сягаючи своєї неповторності, замирає, не відчуваючи ні суму, ні жалю. А потім знову й знову бентежить нас.

Полотна Раїси Глюк ніби свідки загадкового ритуалу, ритуалу природи і автора, світу і мислення, полотна і фарби. Творчість тут стала закономірним явищем, феноменом, визрілим бажанням віддати красі (навіть не так мистецтву) дань, зберегти її грані на довше, ніж це зазначено в природі. Забальзамувати коротку мить того ж цвітіння у маслянистих мазках на полотні. Легко, впевнено, без надмірної занятості у її роботах вибудовуються натюрморти і таке враження, ніби від поруху чарівної палички вони завмерли в такому положенні. Це завмирання – якась таїна, і вона не читається, бо в глибинах її лежить першооснова. І той же цвіт вже здається безсмертним. Про скороминучість буття свідчать хіба що кришталеві вази, які художниця використовує у натюрмортах.

Валентина Костьо

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.