П'ятниця, 16 травня 2014 00:00

Мистецтво - завжди і всюди

Додала

Бажання – тільки поштовх, ретроспектива дії. Моє бажання творити поєдналося з бажанням розселитися  у великому Всесвіті, залишивши на землі різблено-мальовану, фігуративно обплетену скриню - мистецьку скриню. Відкриваючи її,  буду шукати не факти, а фактори. Не аргументи, а аргументацію. Не докази, а вільне сприйняття таких близьких і таких простих речей – світ навколо і світ всередині. Невід`ємна сполука життя – мистецтво. І нехай скептики заявлятимуть:  "А кому і для чого це потрібно!" – відповідати буде життя.

 

"Людина мусить жити заради мистецтва…" (Е. Контратович) Зобов`язання  чи покликання, по інерції чи по заданому руху ми всеціло підвласні переживанням краси. Індивідуальним чуттям виборюємо свої враження, поглинаючи супротив пережитих емоцій.

 

 Мистецтво давно не потребує доказів свого існування. Воно ЗАВЖДИ і ВСЮДИ! Нехай сто разів ті ж скептики, зазираючи у мою скриню, повторюватимуть, що там немає нічого вартісного, я бачитиму небо  на її дні, птахів у полоні вітру, джерела у прямокутних закутках і клубочки життєдайних, сонценосних фарб. Буду про це говорити і говорити, провокуючи видимість реальності до дії.

 

"Мистецтво повинно бути діючим". (І. Брюлов) Взірці минулого, стривоження теперішнього і непереможний погляд майбутнього допоможуть нам об’єднати процеси внутрішньої роботи світу. Мистецтво в дії – це життя. Це конгломерат багатьох нашарувань відтвореня    "Історія мистецтва – це історія відроджень" ( Батлер Самюель), процес побудови гармонії, реконструкція світобудови… Як не сприймати це достеменно і безапеляційно!

 

Людина посеред різних ракурсів світу лише тому не губиться, що має фактор творчого мислення і неперевершене відчуття вдоволення.

 

,, Мистецтво – імператив! Веління викликати в серцях людей вигук:

 

,, Г А Р Н О !’’( А. Ерделі)

 

Б ' Ю Т И Ф У Л ! 

 

Валентина Костьо

Керуюча виставковим залом   ІМПАСТО

 

 

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Більше постів в категорії Мистецтво – наука про відчуття »