Print this page
Вівторок, 20 січня 2015 00:00

Що ми бачимо?

Додала

Загальне поле зору людини становить 150 градусів. Кругозір деяких тварин сягає180, а то й 270 градусів, то ж вонилегко можуть бачити все, що відбувається в них на спині і позаду.

В основному це тварини, яким необхідно остерігатися хижаків. Тим же хижакам достатньо мати гострий зір і нюх, щоб розгледіти перед собою жертву і схопити. Такий світ природи. Чи обмежена людина в цьому плані? Встановлено, що 90% інформації людина отримує через зорове сприйняття. Предмети, що попадають в поле зору визначаються за долі секунди з розміром, кольором, формою і т. д. Окомір має здатність визначати предмети зблизька і ті, що віддалені, аналізує їх, даючи характеристики.

Що стосується мистецьких творів, то це частково полотна, як в мініатюрі, так і в масштабному форматі, різні види скульптур, твори декоративно-прикладного мистецтва і інше. Сучасні приміщення виставкових зал і галерей спеціально облаштовуються з урахуванням підсвічення, позицій огляду. Висота вивішених робіт має бути на рівні очей. Щоб охопити і сприйняти зображення на полотні потрібна достатня відстань до глядача. Ця відстань вираховується, якщо діагональ картини збільшити у 2,5 рази. Чим масштабніше полотно, тим далі потрібно віддалитися, щоб ваш окомір міг охопити цілісно картинку.

Кругла скульптура чи інші твори мистецтва типу інсталяцій і інше потребують простору, тому для їх експозиції вибирають великі зали, де оглядова площа дозволить глядачу візуалізувати  детально предмет показу. Скульптури виставляють на тумби, якщо вони не великі. Що стосується мініатюр, то картини звично кладуть у широкі рами, що допомагає нашому оку сфокусуватися в центр на зображення.

Немає особливих правил, як оглядати твори мистецтва. Ви можете дивитися на них здалеку, визначаючи сюжет, чи основний колорит. Можете підійти і зблизька придивитися як нанесений мазок, штрих пляму (але не торкатися руками). Це вже процес роботи вашого зорового і мозкового апарату і кожна мить цього процесу – це ваші кроки до пізнання краси.

Валентина Костьо

                                                                                

 

Валентина Костьо

Малювати почала в 2008 році. Самотужки опанувала техніку живопису. Першими були роботи на склі. Згодом почала малювати на картоні, полотні мастихіном. Працюю в техніці графіки, акварелі, настінного розпису, ілюстрації художніх творів, карикатури, художньої вишивки. Перша персональна виставка відбулася в замку Паланок м.Мукачево в 2009 році; 2010р. – персональна виставка в м.Хуст, галерея «Митець Верховини»; 2012р. – м.Виноградів арт-кафе  «Helena». Брала участь у колективних виставках і мистецьких фестивалях м.Виноградів, м.Ужгород, галерея с.Пийтерфолво Виноградівського району. Дві роботи експонувалися в м.Київ.  У 2009 році написала перші казки і колискові для дітей. У 2011 році вийшла друком перша збірочка поетичних оповідок «Намистинки», яку сама ілюструвала. У 2013 році виходить друком українською та російською мовами збірка казок для дітей «Відчуття щастя». У творчому доробку – поетичні твори, оповідання, гуморески...

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Останні пости від Валентина Костьо

Related items