Середа, 15 березня 2017 13:14

Історія від Івана Біланчука з любов’ю до рідного краю

Додала
Історія від Івана Біланчука з любов’ю до рідного краю Історія від Івана Біланчука з любов’ю до рідного краю Світлана Кедик

У Виноградівській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з краєзнавцем Іваном Біланчуком. За фахом ця людина не є істориком, проте, залюбки займається вивченням історії рідного краю. 

Згідно біографічних даних Іван Іванович народився 1948 року у Виноградові.

Навчався у всіх україномовних школах міста: другій, п’ятій, першій. 

Середню освіту отримав у 1966 році

Під час навчання в школі №1 протягом  9-11 класу отримав спеціальність кіномеханіка.

Служив у армії в радіотехнічних військах. Закінчив Львівську Політехніку,  радіотехнічний факультет.

Працював у системі райкіномережі;  в апараті райкому партії, інструктором та завідуючим промислово-транспортного відділу; вісім років працював заступником директора зовнішньоекономічних зв’язків на Виноградівській взуттєвій фабриці;  декілька років був начальником фонду держмайна.  

З 1998 року працює – на фірмі «Ортекс». 

Для чого людині у зрілому віці будоражити власну уяву, займати час для вивчення, здається, вже вивчених історичних подій на рідній землі? Чи не краще відпочити, побавитися з внуками?…Та ні, він вперто ходить до бібліотек,  крайових архівів вивчаючи літературу та всілякі документи...

Виявляється, ще під час навчання в школі Іван Іванович мріяв поступити на історичний факультет і стати археологом. Та винуватцем усьому став його вчитель фізики Василь Михайлович Дубровка. Він настільки цікаво і переконливо викладав свій предмет, що Іван Іванович зрадив свою мрію й пішов у політехнічний інститут не бажаючи бути вчителем. 

У 2009 році Іван Іванович залишає керівництво фірми «Ортекс» у нього з’являється  вільний час, який вирішує присвяти вивченню історії. 

Спусковим гачком у цьому плані стала поїздка в Рахів  до друга, також  фізика,  який показав наскільки більше ніж у Виноградові там люди займаються історією свого краю. Це дало  Івану Івановичу привід почати, дуже по-аматорськи, підійти до перших вивчень історії Виноградова. 

Протре, в процесі вивчення зрозумів що без класичної історичної освіти історію охопити неможливо, тому вирішив зосередитися на більш локальному ареолі –  історії нашого району.

Результатом даної роботи став самвидав – «Нариси про всі населені пункти Виноградівщини». У цьому виданні вміщена історія всіх населених пунктів Виноградівщини, історія з точки зору Біланчука Івана Івановича. 

Окрім того, Іван Іванович працював над розробкою книги про село Теково, а зараз працює над книгою про рідне місто Виноградів. 

Власне, про свої дослідження краєзнавець розповів на зустрічі зі студентами Виноградівського коледжу, які вивчають туризм. 

Та окрім вивчення історії рідного краю, ця людина знаходить час і для інших захоплень. Полюбляє підніматися в гори, ходити по гриби і читати. До слова, має вдома бібліотеку, що складається з понад 3-х тисяч примірників книжок. Це художня література різних періодів.  

«Для кожного періоду життя є свої книги, які треба читати» – якось зауважив в розмові Іван Іванович. 

Й незважаючи на те, що його родина дещо скептично ставиться до його заняття, продовжує вивчати книги, що пов’язані з історією району та області, віддає перевагу документальними книгами. 

А ще Іван Іванович має три мрії:

видати книгу про Теково та  Виноградів;

створити енциклопедію населених пунктів району;

стати свідком суспільно-політичної стабілізації в Україні. 

Статті Івана Біланчука можна знайти в тижневику «Новини Виноградівщини» та на сторінках інет-видань, зокрема «культурно-мистецького порталу «Виноградівські Вогні».

 

Світлана КЕДИК

бібліотекар читальної зали Виноградівської ЦРБ

 

Світлана Кедик

Я нестандартна   у творчих особливостях, люблю писати символами, інколи – словами. Можу звісно і знаками, але то не ієрогліфи, а мова Боже Вільної, хто ж мене  тоді зрозуміє? Дуже хочу обійняти Любов’ю весь Всесвіт, отак взяти на руки, як малу дитинку, заколихати, заспівати… і сказати – все у нас буде добре. Живу, радію життю та дарую радість іншим. В 2012 році вийшла друком  книга жіночих одкровень  «Світ Добра». 2013 року «Світ Добра» був інсценізований в рамках творчого вечору.

Свого паперового втілення чекають кілька збірок для дорослих та дітей...

 

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.