Неділя, 01 жовтня 2017 13:06

Боднарюк Людмила – гордість міста Виноградів

Додала
Боднарюк Людмила Боднарюк Людмила

28 вересня президент України Петро Порошенко вручив почесну нагороду Боднарюк Людмилі Степанівні. Саме вона стала «Заслуженим учителем року» в номінації « Музичне мистецтво».

Людмила Степанівна – учитель музичного мистецтва та художньої культури Виноградівської ЗОШ № 8. Її педагогічне кредо: «Любити свій предмет. Любити навчати. Любити тих, кого вчиш – тріада найкращого вчителя». (І. Гельфанд) Ці слова вона доводить кожен раз, працюючи з дітьми. Це вчитель, який знаходить підхід до кожного з своїх учнів, відкриває їм мистецький світ, заохочує любити музику та театр. Ці слова, сказані мною, не просто так: я маю змогу переконуватися у її професіоналізмі кожен урок, кожну репетицію, яку вона проводить з шкільним хором. До речі, її вихованці регулярно займають призові місця у районних та обласних змаганнях.

Безперечно, її методика викладання є ефективною, вона впроваджує на своїх уроках елементи фінської системи освіти, що дає дітям більшу свободу та місце для творчих експериментів. Не раз траплялося на уроці, що ми, учні, у ході вивчення нової теми, доходили до висновків або ж вивчали новий матеріал у невимушеній атмосфері гри, праці в групах та у веденні полеміки. Мушу зауважити, що така форма вивчення матеріалу є легшою та цікавішою, в порівнянні з нудним зазубрюванням підручника . Кожен урок – це використання ІТ технологій. Візуальне та слухове сприйняття нової теми закарбовується в пам’яті дуже добре. Як результат учні мають відмінні оцінки та легкість у вивченні предмету. Та, не побоюся цього слова, феномен полягає у тому, що діти вчать, виконують цікаві, неординарні домашні завдання не тому, що «буде двійка, якщо не виконаю», а тому, що їм це подобається.

Нашим школам дуже бракує таких вчителів, як Людмила Степанівна. Вона, можна сказати, новатор. Їй під силу те, що інші вчителі не хочуть або бояться використовувати. Якщо учні підійшли попросити про щось або ж запропонувати нову ідею, то Людмила Степанівна радо прийме пропозицію і допоможе втілити її  в життя.

Я дуже  щаслива, що маю змогу навчатися у такої вчительки. Я вважаю, напевно, як і кожен, хто знає цю людину, що її титул цілком заслужений. Щоб дійти до нього був прокладений великий шлях та докладено чимало зусиль, бо вершину підкорено з другої спроби. Перша спроба була у 2013 і зазнала невдачі, але, за словами Людмили Степанівни, це тільки послужило гарним уроком та додало наснаги рухатись далі. Тож, вона є ще і прикладом для багатьох як потрібно рухатись до мети та долати перешкоди, незважаючи ні на що.

 

Леньо Мирослава

Мирослава Леньо

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.