Василь Горват

Василь Горват

Про настрої закарпатців у різні часи розповідає Наталія Ребрик.

Історія Закарпаття складається з історії поколінь. Одні увійшли до неї яскраво й потужно. На інших, здавалося,  вона «відпочиває». Поза всяким сумнівом, найбільш пам’ятним є роль двох закарпатських генерацій – покоління початку ХІХ століття – М. Лучкай, В. Довгович, І. Орлай, П. Лодій та інші, хто вийшов з-під крила єпископа Андрея Бачинського. Блискучі вчені й літератори займали першорядне місце в рейтингах європейських і російських універистетів. І яскраве покоління 20-30 років минулого століття.

Хто вирішуватиме долю України через 20 років?

Тобто, хто ті молоді люди, які невдовзі становитимуть критичну масу і визначатимуть життя нашої країни в першу чергу участю в економічному й суспільному житті?

Світ міняється стрімко, у доросле життя йде нове покоління, яке народилося уже в третьому тисячолітті, у пору зовсім не схожу на часи СРСР і переломні 90 ті роки. 

Нове  покоління  оцінює нинішне життя й перспективи по – своєму. Як саме?

Їх фортифікаційні споруди, розкопані археологами, можна побачити неподалік  Чорної гори в напрямку на Хуст. На місці їх стоянки ростуть звичні для кельтів  листяні дерева – бук, дуб, граб…

Село Дротинці на Виноградівщині відправило захищати Україну 7 своїх синів.  Один із них – Іван Гоздик, кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, нагороджений медаллю «Оборона Луганського аеропорту», медаллю «Захисник Вітчизни» та іншими нагородами.

Фантастична працездатність Володимира Шовкошитного вражає.

Інтерв’ю з письменницею, педагогом,  науковцем і однокурсницею.

25 квітня  святкує свій день народження відома українська поетеса Лідія Петрівна Ходанич (літературне імя – Лідія Повх).

Сьогодні наш співрозмовник – Оксана Тиховська, найобізнаніша провідниця у світ таємничого карпатського потойбіччя,  світ підсвідомості етносу, світ босоркань, дводушників, наречених-мерців, упирів.

П'ятниця, 26 лютого 2021 06:31

Мої спогади про Лесю Українку

Звичайно, у  шкільні роки  Леся Українка не викликала у мене особливого інтересу.

Субота, 12 грудня 2020 20:35

Ти й сам усе знаєш (Миколаю)

«Щастя всім задарма і щоб ніхто не пішов ображеним»,  сказав сталкер, дійшовши до машини бажань, хоча знав, що вона виконує тільки потаємні мрії, а не те, що просиш уголос.

Два десятки дитячих книжок, численні публікації в часописах і періодичних виданнях, організація конкурсів для творчих дітей, сотні зустрічей у школах і бібліотеках Закарпаття – це результат літературної праці письменниці Юлії Драгун, якого вона досягла всього за 11 років.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vinvogni/domains/vinvogni.com.ua/public_html/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Сторінка 1 із 2